O akcji

Jeszcze rok temu komunikowaliśmy, że nieprawidłową masę ciała ma ponad połowa Polaków, dzisiejsze statystyki mówią już o 61% (74% mężczyzn oraz 50% kobiet). Liczby rosną w zastraszającym tempie.

Dane pokazują, że z jednej strony problem się pogłębia wraz z wiekiem (nadwagę ma 46%, a otyłość ok. 32% seniorów > 65 roku życia), z drugiej zaś mamy stale rosnący odsetek dzieci w wieku szkolnym z nieprawidłową masą ciała.

Nasza zeszłoroczna akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, udało nam się pomóc setkom osób na terenie całej Polski. Nasi dietetycy odbywali konsultacje w gabinetach, ale też organizowali spotkania i prelekcje z mieszkańcami podczas lokalnych eventów. Widzimy jednak, że problem nadal jest poważny, dlatego również w tym roku chcemy pomagać osobom z nadwagą i otyłością w dążeniu do lepszego samopoczucia oraz poprawy zdrowia. Pragniemy pomóc każdej z trzech grup zagrożonych powikłaniami nadwagi i otyłości: dzieciom, osobom dorosłym oraz seniorom!

W ramach akcji zaplanowaliśmy szereg działań jak darmowe konsultacje dietetyczne w gabinetach dietetycznych Projekt Zdrowie w całej Polsce, spotkania, warsztaty oraz transmisje live stream ze specjalistami.

Serdecznie zachęcamy do udziału w  niej i regularnego odwiedzania naszej strony – będzie tu czekać na Państwa sporo niespodzianek! Już wkrótce do pobrania nowy raport „Problem otyłości w Polsce cz.2” oraz e-book z przepisami dietetycznymi.

Leave a comment